< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=2735146430138249&ev=PageView&noscript=1" />

Светло на патеката со приспособлив агол

Краток опис:

CE RoHS
15W/30W
IP20
30000ч
2700K/4000K/6500K
Алуминиум


Детали за производот

Ознаки на производи

angle adjustable E track Light
Модел Моќ Лумен ДИМ Големина на производот
LPTRL-15E01 15 W 920-1050LM N 130х63х95мм
LPTRL-30E01 30 W 1950-2080 LM N 160х130х94мм
LPTRL-15E02 15 W 920-1050LM N 130х63х95мм
LPTRL-30E02 30 W 1950-2080 LM N 160х130х94мм

Светлото за колосек е едно од професионалните светла, главно се користи во комерцијални места каде што е потребно место за осветлување, како што се продавници за ткаенина, хотели, продавница за накит и така натаму.Сите овие места се висококвалитетни простори, имаат високи барања за квалитет на светлина и убав изглед на декорацијата.Доаѓа едно многу важно прашање: Како да се избере добра LED песна Light?

Добродизајн, ВисокоОсветленост, живот распон,и квалитетотуверувањеполитиката се главните фактори кои треба да бидатсметано.

Горди сме што можеме да ви кажеме дека светлото на патеката Liper led може да ви понуди одлично комерцијално решение за осветлување за да ги исполните сите овие барања.

Како тоа?

Прилагодлив агол на зракот-Споредено со обичното светло за колосек, аголот на зракот на нашето светло за патеката може да се прилагоди од 15° до 60° со вртење на главата на светлото тело врз основа на специјалниот дизајн. што го прави ова светло пофлексибилно за поголем избор.

Ротација од 360°-ротацијата од 360° го прави движењето на насоката неограничено, погодно е за секаков вид декорација.

ВисокоОсветленост-Висока класа LED и добриот дизајн на оптичкиот систем ги прават производите да имаат висока светлосна ефикасност од повеќе од 90lm/w врз основа на извештајот за тестирање на IES.Таа е 4 пати посветла од традиционалните светилки. Сега ќе изберете 15w или 30w е доволно за места со нормална големина, ова ќе ви заштеди 80% од енергијата.

Долг животен век-Висококвалитетниот алуминиумски ладилник на Aviation обезбедува добра дисипација на топлина.Само-направениот возач со добар квалитет, осигурајте се дека електричниот систем е стабилен.Уште повеќе, ние секогаш користиме висококвалитетен LED извор на светлина. Сето ова го прави нашето светло на патеката да има 30000 часа.Долг животен век врз основа на нашите податоци за долгогодишно тестирање од сопствената лабораторија на Липер.

Значително уверувањеполитика-Имаме доверба во нашите светла на патеката, даваме две години гаранција за квалитет, ќе замениме нови на клиентите доколку имаат некаков проблем со квалитетот за време на гаранцијата.

Ние исто така нудиме датотека IES, за да можете да ја симулирате вистинската средина за осветлување за проектот.И направете добар план со толку убав производ и толку добра услуга, изберете Liper track light, ќе создадете квалитетна средина.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ни ја вашата порака:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

    Испратете ни ја вашата порака: