Hotешка продажба на БС рефлектор

Краток опис:

CE CB RoHS
10W / 20W / 30W / 50W / 70W / 100W / 150W / 200W
IP66
30000ч
2700K / 4000K / 6500K
Алуминиум
IES Достапно


Детали за производот

Ознаки на производот

hot selling BS floodlight
Модел Моќност Лумен ДИМ Големина на производот
LPFL-10BS01 10W 800-900ЛМ N 117х107х31мм
LPFL-20BS01 20W 1600-1700ЛМ N 117х107х31мм
LPFL-30BS01 30W 2400-2500LM N 156х144х33мм
LPFL-50BS01 50W 4000-4100ЛМ N 199х160х36мм
LPFL-100BS01 100W 8000-8100LM N 331х280х50мм
LPFL-150BS01 150W 12000-12100LM N 331х280х62мм

LED рефлекторите се широко користени при осветлување на фасади, градина, квадрат и други прилики на отворено. За да изберете квалификуван, точките како подолу ќе бидат исклучително важни за надворешните светла.

Стапка на IP:Споредба на заедничката стапка на IP на пазарот е IP65. Нашиот рефлектор е сообразност со IP66, затоа што нашиот патентиран дизајн на куќиште обезбедува да биде водоотпорен со врвна дисипација на топлина.

Лумен:нашиот единствен внатрешен и надворешен дизајн ја прави ефикасноста на луменот на ламбата повеќе од 100lm / W.

Температура:по -45 ° -80 ° тест за висока и ниска температура, Без оглед да се користи во екстремно топла или ладна средина, нашето водоотпорно LED светло може да работи нормално

Тест со спреј за сол:ги тестираме сите делови на рефлекторите во машина за прскање со сол, траат 24 часа, така што сите крајбрежни згради, сепак работи добро.

Тестирање на вртежен момент:кабелот за напојување мора да биде доволно силен за инсталација, нашиот е поголем од IEC60598-2-1 стандарден 0,75 квадратни милиметри и пазарот.

IK стапка:стапката е IK08. За да се обезбеди светло и пакет, пред и по пакувањето, го ставаме рефлекторот во тест-ударна машина за тестирање последните 2 часа под брзина на вртење од 300, така што кога клиентите ја добиваат стоката, ќе биде квалификувана.

Темна соба:наша друга предност е тоа што ја поседуваме нашата темна соба. Значи, за секој проект, можеме да понудиме IES-датотека за клиенти. Покрај тоа, имаме сертификати CE, RoHS, CB,

водоотпорен терминал:За да понудите услуга со едно застанување, достапен е и водоотпорен терминал.

Под ваква голема конкуренција, под обезбеден квалитет, цената ќе биде еден од главните фактори. Уверени сме дека нашата цена ќе биде најконкурентна под ваквите конкурентни перформанси.

Липер Рефлектор на серија Б II е твојот најдобар избор.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ни ја пораката до нас:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Испратете ни ја пораката до нас: