М Рефлектор

Краток опис:

CE CB RoHS
50W/100W/150W/200W/500W/400W/500W/600W
IP66
50000ч
2700K/4000K/6500K
Алуминиум
IES е достапен


Детали за производот

Ознаки на производи

Датотека IES

IES ДАТОТЕКА (ОДДЕЛЕН ВОЗАЧ)

ПОДАТОЦИ

М рефлектори
Модел Моќ Лумен DIM Големина на производот
LPFL-50M01 50 W > 100lm/w N 295X70X138mm
LPFL-100M01 100 W N 295X70X268mm
LPFL-150M01 150 W N 298X73X378мм
LPFL-200M01 200 W N 298X73X490мм
LPFL-300M01 300 W N 573X73X378mm
LPFL-400M01 400 W N 573X73X490мм
LPFL-500M01 500 W N 573X73X600мм
LPFL-600M01 600 W N 573X73X710мм

Надворешните светла се за надворешни прилики како паркинг, улица, плоштад и слично. Силно препорачуваме поплавно светло од модул од серијата Liper M.

И клучните точки за избор на надворешна светилка, ве молиме проверете како подолу.

стапка на IP-За да се натпреварува со нормална IP65 светилка, нашата надворешна светилка е оценета IP66. Внатрешната професионална структура ја прави светлината водоотпорна и отпорна на прашина.

Лумен -Надворешните светилки со голема моќност бараат поголема потреба за лумен од другите. Овој тип на светилки достигнува 100lm/W.

Температура -За надворешна светлина, температурата е клучна точка за нејзиниот животен век.Под -45℃- и до 80℃ тестирање, нашето водоотпорно LED светло може да работи добро. Тоа е флексибилно при топли и ладни услови.

Тест со прскање со сол-Од завртки, куќиште, леќи до внатрешни компоненти, тестовите во машината за прскање сол во текот на 24 часа се критичниот фактор за да се осигура дека секој дел работи правилно.

Тестирање на вртежен момент -Кабелот за напојување е квалификуван според стандардот IEC60598-2-1 и доволно цврст за инсталација под која било висина.

стапка на ИК -IK08 прави светлото и пакетот да бидат квалификувани за стандардот на телото и пакетот на светилката.

Темна соба-Како што е познато дека светилката со голема моќност е главно за проекти, не само потребни предмети, исто така, мораме да ги водиме клиентите на професионален начин. Затоа имаме темна просторија за симулирање на потребните светла.

Водоотпорен терминал -Водоотпорниот терминал, исто така, треба да им понудиме на клиентите поголема удобност.

Ни треба осветленоста за да го осветли патот кон дома, патот кон растење и патот до душата. Нашата задача е да го направиме вашиот живот посветол и почист.

Љубовниот живот, водоотпорна светилка со модул љубов Liper.


  • Претходно:
  • Следно:

    • pdf1
      Липер IP66 M LED поплавно светло Линеарно

    Испратете ни ја вашата порака: