Големина Слободен EC надолу светло

Краток опис:

CE CB SAA RoHS
3W/6W/12W/18W
IP20
50000ч
2700K/4000K/6500K
Алуминиум
IES е достапен


Детали за производот

Ознаки на производи

Датотека IES

Светло за намалување на EC без големина
Модел Моќ Лумен DIM Големина на производот Пресек
LP-DL03EC01-Y 3W 210-240LM N ∅85x25mm ∅40-75 mm
LP-DL06EC01-Y 6W 430-510LM N ∅116x25mm ∅55-105 mm
LP-DL12EC01-Y 12 W 880-1020LM N ∅166x25mm ∅55-155 mm
LP-DL18EC01-Y 18 W 1450-1530LM N ∅219x25mm ∅55-210 mm
LP-DL24EC01-Y 24 W 1980-2150 LM N ∅219x25mm ∅55-210 mm

Кога ќе го погледнете едно од најпопуларните LED светла на пазарот, многу клиенти мора да споменат за тенкото LED панелно светло.Сепак, виткото не е доволно во денешно време.Сè повеќе купувачи бараат прилагодливи големини на дупки со led down light.

Исечете -Мора да чувствувате главоболка ако големината на инсталацијата не се совпаѓа со вдлабнатиот производ.Купувачите треба да губат многу време и да платат дополнителни трошоци за работна сила.Нашите лед светла за внатрешни работи со нов дизајн можат да ја приспособат големината на дупката со голем опсег.На пример, опсегот на големината на дупката од 3W може да достигне 25mm, 18W може да биде 60mm.Веќе нема потреба да се грижите за грешката во големината на инсталацијата.

Предност на параметарот -CRI и аголот на зракот се земаат во предвид ако се користат за внатрешно светло, CRI на оваа прилагодлива led светилка може да достигне 80 откако ќе се тестира со професионална интегрирана сфера.Аголот на зракот е околу 120 степени по проверка во темна просторија.Доколку се понуди за проектот, може да се понуди и IES датотека за да се прикажат светлосните ефекти.

Сите барања, ве молиме слободно контактирајте со нас и добијте понуда денес!


  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ни ја вашата порака: