< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=2735146430138249&ev=PageView&noscript=1" />

Долу светло со висока моќност од 50 вати IP65

Краток опис:

CE CB SAA RoHS
20W/30W/40W/50W
IP65
30000ч
3000K/4000K/6500K
PC
IES е достапен


Детали за производот

Ознаки на производи

描述里的图

Тркалезна

Модел Моќ Лумен ДИМ Големина на производот
LPDL20MA01-Y 20 W 1600-1700 LM N ∅182x48mm
LPDL30MA01-Y 30 W 2400-2500 LM N ∅235x52mm
LPDL40MA01-Y 40 W 3200-3300LM N ∅292x56mm
LPDL50MA01-Y 50 W 4000-4500 LM N ∅380x60mm
LPDL60MA01-Y 60 W 6000-6100LM N ∅500x58mm

Дали некогаш ве вознемируваат инсекти кои влегуваат во светлата?Дали некогаш сте биле вознемирени да најдете светло што може да се користи внатре и надвор?Дали некогаш сте биле заслепени од видовите светла со облик на пазарот?

Liper е секогаш посветен да им донесе удобност и да ја зголеми вредноста на клиентите.Затоа излегува едно светло што може да се користи за целата ваша куќа. Без разлика на дневната соба, трпезаријата, кујната, бањата, балконот или надворешниот ѕид на дворот, Liper IP65 downlight може да биде ваш избор.

Целосна моќност: капак за напојување 20-50 вати, услуга во еден чекор за целата ваша куќа. Различната моќност одговара на различна квадратна површина.Особено за 50 вати, високиот лумен дефинитивно може да го замени вашето кристално светло во вашата дневна соба.Лесна инсталација и одржување, едноставен и елегантен дизајн во согласност со модерната естетика.

Против инсекти: интегриран дизајн со тројно обезбедување на лепак, завртка и заптивни прстен за да се осигура дека е водоотпорен и до IP65 стапка.Го тестираме дури и според стандардот IP66, протокот е поставен на 53, што е исто како обилниот дожд и морскиот бран.

Ни вода не може да влезе во светлата, ИНСЕКТ, никогаш!!!Ова е голема предност во споредба со традиционалното светло кое е шупливо дизајнирање.Затоа, кујната, бањата, балконот, надворешниот ѕид, коридорот, дури и просторијата за сауна исто така може да го изберат. одржување на убавината.

Специјална пластична обвивка:има голем предизвик за пластичната обвивка при користење на отворено, дали е против сончева светлина? Дали ќе стане кршлива и ќе пукне при долготрајна употреба?дали ќе се претвори во жолто......Откако продолжи да свети во нашиот кабинет со висока температура (45℃-60℃) околу 1 година за тестови за стабилност и трае една недела во лабораторија со високи и ниски температури (- 50℃-80℃) за тестови на удар, можеме да ја гарантираме неговата висока цврстина и отпорност на УВ.

Боја на рамката: со подобрување на персонализираната побарувачка, класичната бела боја на рамката очигледно не е доволна, црна, сребрена, зрно дрво и други бои може да се направат со нашата зрела технологија за прскање.

Опции:единечна температура на бојата, затемнување и тип на сензор, три опции за да изберете.Задоволете ги различните потреби на различни сценарија.

 

Задно осветлување и странично осветлување е уште еден диференцијален дизајн што може да ги направи светлата помеки и посветли.Изберете Liper, изберете услуга во еден чекор за целата ваша куќа. Без вознемирени, без проблематични, без блескави, ефикасни и одлични.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ни ја вашата порака:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Испратете ни ја вашата порака: