<img height = "1" width = "1" style = "display: no" src = "https://www.facebook.com/tr?id=2735146430138249&ev=PageView&noscript=1" />

Б НЛО светло

Краток опис:

CE CB RoHS
100W / 200W
IP65
30000ч
2700K / 4000K / 6500K
Алуминиум
IES Достапно


Детали за производот

Ознаки на производот

Модел Моќност Лумен ДИМ Големина на производот
LPUF-100B01 100W > 100LM / W N 65265x130мм
LPUF-200B01 200W > 100LM / W N ∅375x125мм
Liper IP65 LED High Bay Light

Силното светло се користи на стадионите, продавниците, магацините и индустриските места. Сите овие места имаат заедничка карактеристика: Таванот е многу висок, не е лесен за инсталирање или замена. Ако сакате да го инсталирате или замените индустриското осветлување, се поставува многу важно прашање: Како да изберете добра светло за осветлување со предводена светлина?  

Издржливост, енергетска ефикасност, добар дизајн, осветленост, чини сите овие фактори што ќе ги разгледате.

Lipper IP65 НЛО може да ви понуди добро решение за индустриско осветлување за да ги исполните сите овие барања.

Како тоа?

Патентиран дизајнОбликот на НЛО со ладна перка сè во еден дизајн, едноставен и елегантен, е многу уникатен на пазарот. Јас приватен режим, не можете да го најдете токму истото на пазарот.    

ИздржливостАлуминиумско ладилник за леење со калапи со ладни перки обезбедува добра дисипација на топлина. Кога правиме тест за стареење на висока температура, ние исто така правиме детекција на температура на важен дел од ламбата, како што се предводен чип, индуктивност, мосфет, тело на ламбата. LED-НЛО-светлата со Lipper се со добар антикорозивен премаз, кои можат да поминат 24 часа тест на солен спреј. Добро контролираната температура на светлината и антикорозивното сликарство гарантираат долг век на траење (30000 часа).  

Енергетска ефикасност и осветленост100W и 200W два модела се достапни. Овие светла работат со енергетска ефикасност од 100lm / w во согласност со податоците од тестот од нашата темна просторија. Во споредба со старата традиционална светлина, може да заштедите енергија до 70%.

Заштита на IPНашите светла предводени од НЛО можат да достигнат IP65 тестирани од професионална водоотпорна машина за тестирање под топла состојба 24 часа.

Ефект на светлинаВисоки CRI и R9> 0 (тестирани со интегрирање на сфера) може да го направат субјектот под светло повеќе шарен и да ја покаже вистинската боја. Со оваа функција, НЛО-а Lipper може да го користи во супермаркет, ресторан за да им помогне на стоките да бидат попривлечни.

И тоа не е сè! НЛО на Lipper имаат сертификат за CE и Rosh и се со 3-годишна гаранција. Лесно е да се ракува, инсталира и одржува. Ние исто така нудиме IES-датотека за клиенти кои вршат проект за да можете да симулирате вистинско опкружување за осветлување за проектот. 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ни ја пораката до нас:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Испратете ни ја пораката до нас: